AKE

logo

Co robimy?

Organizujemy ogólnopolski konkurs ekonomiczny Akademicki Konsensus Ekonomiczny polegający na cyklicznym przesyłaniu prognoz wybranych wskaźników makroekonomicznych przez studentów i licealistów. Na podstawie otrzymanych wyników wyliczamy konsensus. Porównujemy go z prognozami czołowych instytucji finansowych. Oprócz tego oczywiście tworzymy ranking uczestników, a najlepsi progności otrzymują nagrody. W trakcie każdej miesięcznej rundy ukazuje się newsletter zawierający statystyki, artykuły i porady dotyczące prognozowania.

wskazniki2

Jak działamy?

W ostatnim tygodniu miesiąca otwieramy formularz, w którym uczestnicy mają za zadanie podać przyszłe wartości 14 wskaźników makroekonomicznych, giełdowych i walutowych do podania (lista wskaźników powyżej). Po zakończeniu rundy tworzony jest ranking uczestników, a następnie publikowany jest newsletter z krótkim opisem minionej rundy, czołówką klasyfikacji generalnej oraz poradami dotyczącymi prognozowania. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. W tegorocznej edycji są to: tablet, smartwatch, słuchawki sportowe i nagrody książkowe.

ake (2)

Jakie są nasze cele?

Głównym celem Akademickiego Konsensusu Ekonomicznego jest edukacja uczestników i szerzenie wiedzy ekonomicznej wśród studentów i licealistów. Realizujemy go poprzez publikacje newslettera i poradników, a także rywalizację. Akademicki Konsensus Ekonomiczny przygotowuje uczestników do pracy jako ekonomista. Oprócz tego dbamy także o rozwój osób organizujących konkurs poprzez praktyczne działania.