AKE

logo

V Edycja AKE – runda 1

Formularz dla uczestników 

Regulamin konkursu

Co robimy?

Organizujemy ogólnopolski konkurs ekonomiczny Akademicki Konsensus Ekonomiczny polegający na cyklicznym przesyłaniu prognoz wybranych wskaźników makroekonomicznych przez studentów i licealistów. Na podstawie otrzymanych wyników wyliczamy konsensus. Porównujemy go z prognozami czołowych instytucji finansowych. Oprócz tego oczywiście tworzymy ranking uczestników, a najlepsi progności otrzymują nagrody. W trakcie każdej miesięcznej rundy ukazuje się newsletter zawierający statystyki, artykuły i porady dotyczące prognozowania.

wskazniki2

Jak działamy?

W ostatnim tygodniu miesiąca otwieramy formularz, w którym uczestnicy mają za zadanie podać przyszłe wartości 14 wskaźników makroekonomicznych, giełdowych i walutowych do podania (lista wskaźników powyżej). Po zakończeniu rundy tworzony jest ranking uczestników, a następnie publikowany jest newsletter z krótkim opisem minionej rundy, czołówką klasyfikacji generalnej oraz poradami dotyczącymi prognozowania. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. W tegorocznej edycji są to: tablet, smartwatch, słuchawki sportowe i nagrody książkowe. Podsumowanie V edycji AKE odbędzie się na V Kongresie Makroekonomicznym.

ake (2)

Jakie są nasze cele?

Głównym celem Akademickiego Konsensusu Ekonomicznego jest edukacja uczestników i szerzenie wiedzy ekonomicznej wśród studentów i licealistów. Realizujemy go poprzez publikacje newslettera i poradników, a także rywalizację. Akademicki Konsensus Ekonomiczny przygotowuje uczestników do pracy jako ekonomista. Oprócz tego dbamy także o rozwój osób organizujących konkurs poprzez praktyczne działania.

Osiągnięcia

Sukcesem Akademickiego Konsensusu Ekonomicznego może być wybicie się dzięki niemu jednego z uczestników i liczba osób biorących udział. W obecnej III edycji AKE w 1. Rundzie wzięło udział aż 110 osób. W II edycji liczba uczestników wyniosła 53.

Chcesz do nas dołączyć?

Jeśli jesteś zainteresowany/a, aby brać udział w organizacji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego, zarówno w kwestii marketingu, jak i jednego z elementów składających się na daną rundę skontaktuj się z nami.

Jesteśmy także otwarci na współpracę z innymi organizacjami studenckimi. Jeśli chcesz organizować AKE na swojej uczelni, wyślij maila.

Kontakt: Koordynator AKE: Jakub Czugała (jczugala@gmail.com).