Debaty oksfordzkie

Co robimy?

Po prostu – debatujemy. Na różne tematy, nie wymagające głębokiej wiedzy ekonomicznej. Stosujemy uproszczoną wersję stylu oksfordzkiego. Ponieważ uczestnicy często muszą argumentować za tematem, z którym osobiście się nie zgadzają, debaty uczą umiejętności dostrzegania różnych punktów widzenia. Format sprawia, że przemawiający doskonalą sztukę przekonywania i argumentacji w sposób zrównoważony i merytoryczny.

DSC02913

Jak działamy?

Spotkania odbywają się około dwóch razy w miesiącu. Oprócz debat, organizujemy szkolenia dotyczące publicznego przemawiania i argumentacji. Spotkania są organizowane razem z byłymi członkami Sekcji, których wiedza i doświadczenie są dla nas niezwykle cenne. Poza tym tworzymy forum wymiany informacji, wiadomości i linków do przydatnych artykułów oraz szkoleń.

Jakie są nasze cele?

Projekt jest skierowany wewnętrznie – przede wszystkim do obecnych członków SKN FM. Wszystkim uczestnikom debat chcemy zapewnić rozwój w dziedzinach bardzo przydatnych zarówno na rynku pracy jak i w życiu codziennym. Realizujemy to poprzez:

1) Doskonalenie umiejętności związanych z przemawianiem publicznym, sztuką argumentacji i           przekonywania

2) Przygotowanie do turniejów debat

3) Integrację i dobrą zabawę 🙂

Osiągnięcia

Sekcja regularnie staje na podium Turnieju Debat Oksfordzkich SGH organizowanego przez SKN Badań nad Konkurencyjnością. W 2013 roku zwyciężyliśmy.

Członkowie Sekcji Debat odnosili sukcesy na Mistrzostwach Polski Debat Parlamentarnych. Największym osiągnięciem było zajęcie pierwszego miejsca w V MDPD przez Jacka Galiszewskiego oraz Pawła Pisanego.

Chcesz do nas dołączyć?

Niezależnie, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu, podebatować, czy obserwować debatę jako widz – wystarczy przyjść, nie prowadzimy specjalnej rekrutacji. W Sekcji można działać też jako osoba współorganizująca spotkania.

Debaty to jeden z niewielu projektów SKN FM, który nie wymaga wiedzy ekonomicznej – dlatego zapraszamy również osoby z 1 roku.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z koordynatorem:

Zofia Pydyńska: zosiaiwka@gmail.com

Więcej o debatach

http://mipodepa.blogspot.com

http://www.polskadebatuje.org/p/o-debatach.html

„Aby Polska była dobrym i mądrym krajem”